En İyi Doktorlar

L’ Art-Esthétique olarak alanında uzman en iyi doktorlarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Mutlu Müşteriler

L’ Art-Esthétique olarak tüm müşterilerimize kaliteli hizmet vererek, evlerine aldıkları hizmetten memnun olarak dönmelerini sağlıyoruz.

Sürekli İrtibat

Bizi tercih eden tüm müşterilerimizin ameliyat sonrası evlerine dönmelerinden sonra, onlarla iletişimde olmaya devam ediyoruz.

Sakal Ekimi

Sakal ekimi ve bıyık ekimi, sakal kaybı veya bıyık kaybı yaşayan ya da sakalı çıkmamış olan kişilere yönelik bir uygulamadır. Sakal ve bıyık, saçlar gibi erkeklerin görünümlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Sakallı görünümünü sevdiği halde testosteron hormonuna bağlı olarak gelişen sakal ya da bıyık kaybı yaşayan veya belirli bir bölgede eksiklik ya da düzensiz görünüm durumu olan erkeklere tavsiye ettiğimiz yöntemdir. Sakal ektirme operasyonu yaptırarak istediğiniz sakallı görünümünüze tekrar kavuşabilirsiniz.

FUE Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi

Sakal ekimindesaç ekimine benzer olarak mikro FUE yöntemi kullanılmaktadır. FUE yöntemi ile gerçekleştirilir. Kafanın arka kısımında kalan iki kulak arasındaki saçlı bölgeden saç kökleri tek tek alınarak, sakalın olmadığı bölgeye ekilmektedir.

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda, ciddi bir ağrı ya da sızı gözlemlenmemektedir. Operasyon sonrası süreçte ise herhangi bir yara ya da dikiş izi oluşmamaktadır.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekiminin Aşamaları:

Konsültasyon: Ekim işlemi diğer tüm ekim operasyonlarında olduğu gibi doktor muayenesi ile başlamaktadır. Bu muayene sırasında iki önemli nokta dikkate alınmaktadır. İlk olarak ekim istenilen bölgenin ihtiyacı tespit edilmekte, ikinci olarak donör bölgeden kaç greft alım yapılabileceği değerlendirilmektedir.

Operasyon: Operasyon sırasında, sakalların büyüme yönü dikkate alınarak ekim gerçekleştirilmektedir. Operasyon iki temel bölümden oluşmaktadır. Önce donör bölgeden köklerin alımı ve sonrasında ihtiyaç duyulan bölgeye saç köklerinin ekimi gerçekleştirilmektedir.

Pansuman: Operasyondan sonraki gün pansuman ve PRP tedavisi uygulanmaktadır. Klinikten ayrılmadan önce ekim sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve yıkama işleminin nasıl yapılacağı gösterilecektir.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Testosterona bağlı olarak gelişen sakal kaybı ya da bıyık kaybı yaşayan kişilerin donör bölgesi de yeterli olduğunda, bu kişilere sakal ekimi ve/veya bıyık ekimi yapılabilmektedir.

Sonuç ve İyileşme:

1 hafta sonra ekim yapılan bölge doğal görünümüne kavuşmaktadır.Alım yapılan bölgenin iyileşmesi ve önceki görünümüne kavuşması 15 gün içinde gerçekleşmektedir. Sakal ve bıyık ekimi sonrasındasaç ekimi sonrası talimatları uygulayabilirsiniz. 6 ay sonra ekilen sakal ya da bıyık beklenilen sonucuna ulaşmaya başlamaktadır. 12-18 ay içinde nihai sonucu görmek mümkündür.

Haberlere Kayıt Ol!

Uzmanlarımızdan problemlerinize, sağlıklı haberler ve çözümler alın!