En İyi Doktorlar

L’ Art-Esthétique olarak alanında uzman en iyi doktorlarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Mutlu Müşteriler

L’ Art-Esthétique olarak tüm müşterilerimize kaliteli hizmet vererek, evlerine aldıkları hizmetten memnun olarak dönmelerini sağlıyoruz.

Sürekli İrtibat

Bizi tercih eden tüm müşterilerimizin ameliyat sonrası evlerine dönmelerinden sonra, onlarla iletişimde olmaya devam ediyoruz.

PRP Saç Tedavisi

Saç PRP tedavisi ile kişiden alınan bir miktar kanın bir santrifüj işlemi sonrasında birleşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilmesidir.

PRP işleminde içeriğinde platelet (trombosit), lökosit, büyüme faktörleri ve stokin adı verilen bu konsantre kan birleşeni aynı kişiye, tedaviye ihtiyaç duyulan bölgeye enjeksiyon yoluyla uygulanarak geri verilir.

PRP tedavisinin Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu’da uzun yıllardır özellikle yara iyileşmesi, yumuşak doku iyileşmesi, saç dökülme tedavisi için farklı tıp dallarında kullanım alanları bulunmaktadır.

 

PRP Saç Tedavisi Kullanım Alanları Nedir?

PRP özellikle erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesi sonucunda görülen saçın incelmesi ve dökülmesinde uygulanan bir tedavidir. PRP’nin rolü saçın güçlendirilmesine ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olmasıdır. PRP, saç ekim operasyonlarına destek tedavi olarak, operasyon sonrasında dokuların hızlı iyileşmesi, saçın büyümesine ve güçlenmesine olumlu etkileri sebebiyle tercih edilmektedir.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP uygulamaları hastanede gerçekleştirilir. İşlem bir miktar kanın kişiden alınmasıyla başlar. Santrifüj işlemi ile kanın trombositten zengin birleşenleri, diğer birleşenlerinden ayrılır. Trombositten zengin ve içeriğinde (trombosit), lökosit, büyüme faktörleri ve stokin olan kısım kişinin saç derisine enjekte edilir. Tüm süreç en fazla bir, bir buçuk saat sürmektedir.

PRP Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Saç incelmesi ya da saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlar PRP Saç tedavisine uygun adaylardır.

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır. Bu tekrarlama kullanıcının tercihi ve ihtiyacına göre 2 ayda bir veya 3 ayda bir olmak suretiyle 1 yıl boyunca uygulanabilir. Daha yoğun bir tedavi uygulanması gerekirse saç mezoterapisi ile birlikte uygulanabilir. Bu iki tedavinin paralel uygulanacağında aralarında 15 günlük bir süre geçmiş olmalıdır.

Saç Ekimde PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saç ekim operasyonlarında PRP uygulaması, dokunun hızlı iyileşmesine ve ekilen bölgelerdeki saçların aktif büyüme evresinde uzun süre kalmasına ve operasyon sonrasında ekilen saçların, ekilen bölgeye adapte olabilmesine yardımcı olmaktadır.

PRP tedavisi aynı zamanda içerdiği büyüme faktörü ile hem dış ortamda saç kökünün sağlam kalmasını sağlamakta, hem de ekildiği yerde içerdiği yeni mikro damar oluşturucu büyüme hormonu ile kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını sağlamaktadır. Bu sebeple işlem sonrasında saç çıkış hızının artmasında etkilidir.

Haberlere Kayıt Ol!

Uzmanlarımızdan problemlerinize, sağlıklı haberler ve çözümler alın!