En İyi Doktorlar

L’ Art-Esthétique olarak alanında uzman en iyi doktorlarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Mutlu Müşteriler

L’ Art-Esthétique olarak tüm müşterilerimize kaliteli hizmet vererek, evlerine aldıkları hizmetten memnun olarak dönmelerini sağlıyoruz.

Sürekli İrtibat

Bizi tercih eden tüm müşterilerimizin ameliyat sonrası evlerine dönmelerinden sonra, onlarla iletişimde olmaya devam ediyoruz.

Boyun Germe

Boyun germe ameliyatları boyun bölgesinde yaşlanma ile birlikte etkisi artan kırışma, sarkma, kalınlaşma, yer değiştirme gibi problemlerin tedavisi için uygulanmaktadır.

Yerçekiminin deri, doku ve kaslar üzerindeki etkisi, boyunda gözle görülür sarkma ve değişiklikler oluşmasına sebep olur. Boyun üzerinde kemer şeklinde kıvrımlar oluşur, gıdık altında yağ toplanır. Yüzde olan değişiklikler ile birlikte kişinin görünümünde fark edilir bir değişim gözlenir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun ve alt yüz germe işlemlerinde bazen kulak ön ve arkasından bazen de çene altından bir kesi yapılır. Yüz ve boyun derisi serbest kalır. Derinin fazla kısmı çıkartılır. Gerekirse liposuction ile gıdı, çene altı bölgesindeki yağlar alınır.

Genellikle yüz germe ile boyun germe kombine olarak planlanır. Bu ameliyatlar çoğu zaman genel anestezi ile uygulanır.

Her ameliyatta olduğu gibi burada da iz kalır, ancak çene altı, favori hattı arkası ve kulak önü ve arkasından yapıldığı için dikkat çekmez.

Ameliyat sonrası dönemde ilk günlerde hafif sayılabilecek ağrı, morluklar ve orta derecede şişlikler olabilir.

 

Haberlere Kayıt Ol!

Uzmanlarımızdan problemlerinize, sağlıklı haberler ve çözümler alın!